Hülya Arslan Kaba

Uzman Klinik Psikolog / Aile ve Çift Danışmanı/ Cinsel Danışman
Bireysel Danışman

1975 İzmir doğumludur. Lisans eğitimini  Psikoloji Bölümünde tamamladıktan sonra Aile ve Çift Danışmanlığı alanında yüksek lisans yaparak “Uzman Psikolog “ unvanını almıştır.

Mesleki çalışmalarına çocuk danışmanı olarak başlamıştır. Bu doğrultuda Denver II Testi, Gessell, Goodenough, Frostig Görsel Algı Testi, Peabody, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama testi, Stanford Binet Zeka Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, WISC-R çocuklar için zeka testi, Luisa Düss ve CAT testi eğitimlerini almıştır.

Mutlu çocuklar için mutlu ailelere ihtiyaç olduğu düşüncesiyle rotasını Çift ve Aile Danışmanlığına doğru yönlendirmiştir. Seanslarında eğitimini almış olduğu Stratejik Aile Danışmanlığı,  Bilişsel Aile Danışmanlığı, Duygu Odaklı Çift Danışmanlığı, Gottman Çift Danışmanlığı, Çözüm Odaklı Aile Danışmanlığı ve Sistemik Aile Danışmanlığı yöntemlerinden yararlanmaktadır. Aile ve çift Danışmanlığı’nda 14.000’ nin üzerinde seans tecrübesi bulunmaktadır.

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) cinsel danışmanlığı eğitimlerini tamamlamış olup ‘Cinsel Danışman’ unvanını almıştır. Aile ve Çift danışmanlığını cinsel danışmanlık ile birleştirmektedir. Cinsel İşlev bozukluğunda 250’nin üzerinde vajinusmus danışmanlığı yapmıştır.

EMDR derneğinde travma eğitimi almıştır. Travma sonrası stres bozukluğunda EMDR uygulamaktadır.

Boşanma Danışmanlığı sertifikasına sahiptir. Boşanma Danışmanlığını boşanma öncesi, boşanma süreci ve boşanma sonrası olmak üzere 3 aşamada yapmaktadır.

Ailelere, yetişkinlere ve alanda çalışan uzmanlara çok çeşitli konularda eğitim ve seminer çalışmaları yürütmüştür ve halen eğitim ve seminer çalışmalarına devam etmektedir.

Çalışma alanları; Bireysel Danışmanlık, Evlilik Öncesi Danışmanlığı, Çift ve Aile Danışmanlığı, Cinsel Danışman, Vajinusmus, İlişki Analizi, İlişkide problem çözme becerileri, Boşanma Danışmanlığı mesleki platformda ise; Türk Psikologlar Derneği, Çift ve Aile T. Derneği (ÇATED), EMDR Türkiye Derneği, Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) üyesidir.

Arya Psikoloji Danışmanlık ve Gelişim Akademisi kurucusu ve genel koordinatörüdür.

Evli ve 2 çocuk annesidir.